pikieta pod ambasada rosji 4972

Przed warszawską ambasadą Rosji zebrało się w sobotę 8 marca ponad dwa tysiące związkowców z "Solidarności", w tym grupa z naszego regionu z przewodniczącym Zarządu Regionu Mirosławem Kowalikiem.
Uczestnicy pikiety przyjechali z całej Polski, by zaprotestować przeciwko agresji na wolną Ukrainę i domagać się zdecydowanych działań polityków UE, w tym sankcji ekonomicznych dla Rosji.

pikieta pod ambasada rosji 5348

"Solidarność to związek zawodowy, ale też solidarność międzyludzka i solidarność międzynarodowa. Jesteśmy tu po to, żeby nazwać sprawy po imieniu. W tym budynku znajduje się przedstawiciel agresora. Chcemy pokazać mu nasz sprzeciw wobec działań Rosji na Ukrainie" - mówił przewodniczący Komisji Krajowej Piotr Duda. Przywiezione transparenty głosiły hasła: "Ukraina bez Putina", "Precz z Czeczenii, Gruzji i Ukrainy", "Suwerenna Ukraina nie potrzebuje Putina", "Stop Putin".

Zdjęcia: Marek Krawczyk

pikieta pod ambasada rosji 5033