zorganizowani 2014 388

W Przychodni w Lelowie działa od niedawna organizacja zakładowa NSZZ "Solidarność". Związkowcy odnieśli już pierwszy sukces: 15 kwietnia podpisali z pracodawcą (SP ZOZ Gminny Ośrodek Zdrowia) układ zbiorowy pracy.
Na czele Tymczasowej Komisji Zakładowej, będącej władzą wykonawczą organizacji, stoi Bożena Grewenda. Organizacja związkowa "Solidarności" liczy 12 członków na 12 osób zatrudnionych. Zakładowy układ zbiorowy pracy gwarantuje pracownikom m.in. wydłużenie ochrony przedemerytalnej do 6 lat, 2 dodatkowe dni urlopu, a przede wszystkim - zachowanie dotychczasowych warunków pracy i płacy. W przypadku przekształceń własnościowych Przychodni ci pracownicy, którzy w ich wyniku straciliby pracę, otrzymają odszkodowania.
Witamy Koleżanki i Kolegów w gronie związkowców!
Ważne, że coraz więcej pracowników dostrzega, iż tylko organizując się w związek zawodowy można mieć wpływ na poprawę warunków pracy i płacy. Wszystkie osoby zainteresowane utworzeniem organizacji związkowych lub przystąpieniem do już istniejących zachęcamy do kontaktu z Działem Rozwoju Regionu Częstochowskiego NSZZ "Solidarność" - tel. 34 360 55 70.