marsz narodowy 2012 trasa 150Marsz Narodowy to inicjatywa mieszkańców Częstochowy, mająca na celu uczczenie Narodowego Święta Niepodległości.

Marsz Narodowy rozpocznie się 11 listopada o godz. 13.00 na placu Daszyńskiego przed pomnikiem Błogosławionego Jana Pawła II, po czym uczestnicy przejdą Alejami Najświętszej Maryi Panny - przez plac Biegańskiego z pomnikiem Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego - pod pomnik ks. Jerzego Popiełuszki i Grób Nieznanego Żołnierza w alei Sienkiewicza. O godz. 15.00 rozpocznie się Msza św. w intencji Ojczyzny w Bazylice Jasnogórskiej celebrowana przez Jego Ekscelencję Arcybiskupa Metropolitę Częstochowskiego Wacława Depo.

O godz. 18.00 odbędzie się Msza św. w intencji Ojczyzny w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej (dzielnica Północ, ul. Michałowskiego 28a), na którą zaprasza kapelan częstochowskiej "Solidarności" ks. Ryszard Umański. Przemarsz pod częstochowskie Pomniki Pamięci Narodowej w ciągu Al. Najświętszej Maryi Panny odbędzie się również po Mszy św. odprawionej o godz. 10.00 w Archikatedrze.